Cilt Bakımı

Cilt Tipleri

KURU CİLT;

Bu cilt tipini yer yer çatlamış kurak mı kurak toprağa benzetilebilir. Cİltte oluşan bu çatlaklardan içeri giren bakteriler enfeksiyon, mikroplar, virüsler doğrudan cildin en derin tabakalarına sızarak kan sistemine dahil olur. En belirgin özelliği kuru gözükmesidir.Mat bir görünüme sahiptir. Neredeyse hergün nemlendirilmesi gerekir.

YAĞLI CİLT;

Yağlı ciltler parlak ve yağlı görünüme sahip gözeneklerin içi dolu, siyah nokta ve sivilce oluşumuna çok açık ciltlerdir. Sebum salgısı cok fazla bir cilt tipidir. Tek bir avantajı vardır o da çevreye karşı cildi koruyan etkin bir kalkan olmasıdır. Eger cildinize iyi bakmazsanız cok sık olarak akne problemi yaşarsınız. Bu sebeple ergenlik dönemindeki gençlerin daha dikkatli etmesi gerekir. Cildi yağlı olan kişiler ciltlerini temizlemek için süt formatından ziyade jel formatında olan ürünler tercih etmelidir.

NORMAL CİLT;

Normal ciltler gözeneklerin ortalama genişlikte burun ve çenenin diğer yüz bölgelerine göre biraz daha yağlı olduğu fakat genel olarak siyah nokta sivilce problemlerinin gözlemlenmediği ciltlerdir. Problemsiz cilt tipi olduğu için avantajları fazladır ama güzelliğini ve kalitesini  kaybetmemesi için erken yaşlardan itibaren doğru bakım ürünleri ile cildin korunması büyük önem taşır.

KARMA CİLT;

Karma cilt en sık rastlanan cilt tipidir. Yüzün bir kısmında Yağ bulunur diğer kısım ise kuru ve normal gözükür. T bölgesi olarak bilinen alın yanak burun ve çene kısmı yağlıdır. Haftalık maske uygulamaları gğnlük sabah akşam bakımlar cildinizin en iyi şekilde nefes almasını ve arınmasını sağlayacaktır. Karma cilde sahipseniz cilt bakımınızı en iyi şekilde yapmak yağlı ürünlerden kaçınarak nem dengesini koruyacak ürünleri kullanmanız cildinizin sağlığı acısından önemlidir.

Temel Bakım

Temel bakım estetik kaygılardab dolayı öncelikle olarak cilt sağlığı açısından tercih edilmelidir. 18 'li yaşlarda  cildi korumak cildin tipine göre temel bakımlar uygulanarak cildin ölmesi ve dökülmesi engellenir.

Temel bakım nasıl uygulanır?

Temel bakım uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı olmaksızın tedavi tamamlanır.Yaklaşık bir ya da bir bucuk saat kadar sürer uygulamalar içerisinde temizleme, tonik, peelinğ, buhar ile yıkama, serum, maske, nemlendirici gibi cilde faydası kanıtlanan yöntemler yer alır.

Kişinin cilt tipi ve çilt problemleri belirlenir, komedon ve ölü deri veya değişik problemleri cözecek en iyi ürünler kullanılarak mükemmel sonuç alınması sağlanır.

Şubat 21, 2019

Hizmetlerinizden çok memnun kaldım. Temiz, gülenyüz ve çok sıcak bir ortam gördüm. İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Düzenli periyotlarda size ziyaretlerde bulunacağım.

Şubat 21, 2019

İster istemez tedirginlik oldu geldiğimde ama çok memnun kaldım.Güler yüzünüz ve uzmanlığınız süper, artık daimi müşterinizim.

Şubat 22, 2019

Güler yüzünüz ve ilginize çok teşekkürler.İşinizi çok güzel yapıyorsunuz.Çok memnun kaldım.

Şubat 23, 2019

Yakınlarıma ve çevreme önereceğim ilgi ve alakanıza ve işinize olan saygınıza hayran kaldım ben sizden memnun kaldım teşekkür ederim bu işi biliyorsunuz elinize emeğinize sağlık.

Şubat 23, 2019

Temiz ve hijyenik bir ortamda ,güler yüzlü ve işinin ehli insanlarla karşılaştığım için çok memnun kaldım. Elinize emeğinize sağlık…

Şubat 25, 2019

Guler yuzlu sicak kanli olmaniz beni cok mutlu etti hizmetlerinizden cok memnun kaldim isinizi severek yaptiniz cok belli bana bagimlilik yaptiniz artik her hafta sizdeyim

Şubat 25, 2019

Guler yuzlu sicak kanli bir ortam isinizi severek yaptiniz cok belli arkadaslarima cevreme tavsiye edicem hizmetlerinizden ben cok menmnun kaldim herkesin gelip bu guzel ortami gormesini cik isterim

Şubat 26, 2019

Ciceline ekibine başta teşekkürlerimi iletiyorum. Hayatıma büyük kolaylık sağladılar. Güvenli ve hijyenik bir yer her seansta farklı başlık kullandılar. Ilginiz ve güler yüzlülügünüze teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir